JS Vocal - шаблон joomla Книги
25.8.2017 | ZBYVÁ

Tři sestry, E!E, Doktor PP

SUZI QUATRO, OLYMPIC, TURBO

Datum

  • pátek, 15 září 2017
  • 18.00

Cena

  • Cena předprodej: 515,- (do 30.6.) 615,- (do 15.9.)

  • Cena na místě: 700 Kč

Trojkoncert legend 20 let open air

Suzi Quatro se svou skupinou u nás vystoupí exkluzivně na jediném koncertu v tomto roce v České republice a to společně se skupinami Olympic a Turbo v rámci ukončení jubilejní dvacáté sezóny letního parketu.

Obsazení Suzi Quatro "basová kytara, zpěv", Andy Dowding  "bicí", Tim Smith "solová kytara" , Rey Kebb "klávesy" , Ray Beayes  "saxofon", Toby Guckelhorn "pozoun", Dick Hanson "trubka".

Suzi Quatro je americká hudebnice, zpěvačka, textařka, producentka, herečka, básnířka a tvůrčí a rádiová moderátorka. Je to celosvětová rocková legenda, která již prodala 55 milionů nahrávek.
Narodila se v Detroitu a vyrůstala v hudebně založené rodině, kde se učila hře na klavír a bicí. Od útlého věku hrávala s otcovou jazzovou kapelou „The Art Quatro Trio“. Během svého prvního veřejného vystoupení hrála s touto skupinou na bonga již v osmi letech.


Ve čtrnácti založila se svou sestrou dívčí rockovou kapelu „The Pleasure Seekers“, která později nahrála tři singly.

 

V roce 1971 se Suzi přestěhovala do Anglie, kde pracovala s věhlasným producentem Mickiem Mostem. Poprvé se dostala do podvědomí britské veřejnosti jako vedlejší aktérka po boku kapely Thin Lizzy během prvního celostátního turné kapely Slade po Velké Británii. V roce 1972 vydala Suzi jako sólo umělkyně svůj první singl „Rolling Stone“, který se stal hitem číslo jedna na žebříčku v Portugalsku. V následujících několika letech vydala řadu hitů včetně hitů číslo jedna „Can the Can“ a „Devil Gate Drive“. Ačkoli se Suzi těšila masivnímu prodeji nahrávek po celém světě, na domácí scéně v USA byla známá hlavně díky roli basistky Leather Tuscadero v kultovním televizním seriálu „Happy Days“.
V osmdesátých letech obohatila Suzi svoji hereckou kariéru v epizodách „Minder“ a „Dempsey and Makepeace“. V roce 1986 se objevila jako Annie Oakley v představení divadelního uskupení West End s názvem „Annie Get Your Gun“. V roce 1991 byla spoluautorkou hudby a textů hudební show „Tallulah Who?“, kde hrála i titulní roli. Ohlas kritiky na toto dílo byl velmi pozitivní.

 

V roce 1986 se Suzi připojila ke skupině známých hudebníků, s nimiž nahrála pro BBC Children In Need singl „Heroes“ a v roce 1987 se podílela i na singlu pro charitu Ferry Aid „Let It Be“. Její charitativní práce zahrnuje aktivní účast v kampani „Rock Against Cancer“ (Rockem proti rakovině). V roce 1988 moderovala svoji vlastní chat show „Gas Street“, která se vysílala celý rok na ITV. V roce 1989 byla jednou z prvních rock´n´rolových umělců, kteří navštívili Rusko. Během šestitýdenního turné tam vystoupila před půl milionem lidí.
V roce 1999 odstartovala Suzi svoji kariéru v rádiu, když spustila sérii týdenních programů a speciálních dokumentů pro BBC Radio 2. V roce 2006 byla na cenách Sony Music nominována na hudební moderátorku roku a i nadále zůstala velmi oblíbenou mezi posluchači radia díky moderování pronikavých a podmanivých pořadů. Jejím aktuálním a zároveň nejpopulárnějším rádiovým seriálem je Quatrophonic.

 

Suzi je držitelkou ceny „Woman of Valour“ (Chrabrá žena) od organizace „Musicians for Equal Opportunities for Women“ (Muzikanti za rovná práva žen). V roce 2013 byla uvedena do síně slávy michiganských rock´n´rolových legend a později téhož roku se přehoupl prodej jejích nahrávek přes 50 milionů.

V roce 2013 vystoupila Suzi poprvé po více než třiceti letech v USA na hudebních cenách v Detroitu, kde obdržela cenu uznání za celoživotní úspěch. Suzi i nadále každoročně vystupuje živě na více než stovce koncertů a show po celém světě.

Naše univerzita měla možnost se Suzi nějakou dobu spolupracovat. Suzi vyjádřila zájem i nadále spolupracovat s naši univerzitou na řadě projektů, hlavně pak na kurzu populární hudby pro naše vysokoškoláky a na našem pokračujícím projektu hudební terapie. Jakožto adoptovaná východoangličanka a celosvětově uznávaná talentovaná průkopnice na dříve převážně mužské scéně bude Suzi inspirativním vzorem všem našim studentům.